• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Čechům nevadí cigarety a léky na uklidnění, drogy však odsuzují

Kouření cigaret a pití alkoholu schvalují tři čtvrtiny Čechů. Jedno procento české populace považuje za přijatelné i užívání drog. Průzkum provedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Zajímavý je i další fakt, jenž z ankety vyplynul, a to že devadesát procent lidí schvaluje užívaní medikamentů na spaní, pro uklidnění, stejně jako léků proti bolesti.

Srovnání průzkumu

 • 4 % Čechů přiznala užívání tvrdých drog
 • 1 % schvaluje tvrdé drogy
 • 28 % přiznalo ozkoušení měkké drogy
 • 25 % schvaluje měkké drogy

Výzkum nelze brát jako statistiku rozšíření drog v Česku, neboť ne všichni dotazovaní na téma drog, léků, alkoholu a cigaret odpovídají pravdivě - poznámka CVVM.

Z tabulky lze usoudit, že většina těch, již tvrdou drogu ozkoušeli, ji odsuzuje. Procento respondentů, kteří přiznali zkušenoust s měkkou drogou, mezi něž patří marihuana a hašiš, ve velké míře užívání těchto drog považuje za přijatelné.

Užívání tišících léků nebo prášků na spaní schvaluje devadesát procent české populace.

Co se týče zkušeností s drogami, větší mají muži než ženy. Mezi počty uživatelů z měst a menších obcí nebyly významné rozdíly, stejně jako mezi dosaženým vzděláním u uživatelů.

Mladých kuřaček více než kuřáků

Nešvar zvaný nikotin se rozšiřuje u stále mladší generace. Například v Praze si děti první cigaretu zapalují průměrně mezi devíti a 10 lety věku. V Česku cigaretám holduje 39 procent dívek, chlapců je o jedno procento méně. Patnáctiletých kuřaček je o třináct procent více než kuřáků, jichž je deset procent populace.

zdroj: portál Novinky.cz, http://www.novinky.cz/

Naposledy změněno pondělí, 20 prosinec 2010 07:01
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds