• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Kostel Sv. Martina

Kostel Sv. Martina patří k panoramatické dominantě města a k jeho pozoruhodným objektům. Zmínka o prvním kostelu se datuje od roku 1350. Kamenný kostel byl postaven v barokním slohu v letech 1736 až 1739 podle plánů dvorního stavitele Tomáše Haffeneckera. V následujících dvou stoletích byl chrám zvelebován, velká rekonstrukce kopule a fasád byla provedena v osmdesatých letech tohoto století. Nepřehlédnutelná je vnitřní výzdoba, především hlavní oltář s obrazem sv. Martina, a kamenná i cínová křtitelnice ze 16. století.

Naposledy změněno pondělí, 03 prosinec 2018 11:10
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds