• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Knihy o Holicích

Autorky: Hana Faltysová, Lenka Šindelářová V rámci mezinárodního festivalu česko, německo, židovské kultury Devět bran vydala v roce 2009 Umělecká agentura Mente Christo. Kniha pojednává o osudech židovských rodin z Holicka.
Autor: Jaromír Pohl Grafická úprava: Petr Špaček V roce 2020 při příležitosti 75. výročí Holického povstání vydal Kulturní dům města Holic ve spolupráci s městem Holice.
Výběr materiálů, texty a uspořádání: Pavel Hladík Grafická úprava: Vítězslav Marek V roce 2012 vydal Kulturní dům města Holic Publikace o životě a díle cestovatele Dr. Emila Holuba
Autorka: Hana Faltysová Grafická úprava: Petr Špaček Druhé rozšířené vydání vydal Kulturní dům města Holic ve spolupráci s městem Holice
autor: Mgr. Pavel Hladík fotografie: Ladislav Formánek       Publikace byla vydána v roce 2014 a obsahuje fotografie současných a historických Holic, které jsou popsány v českém i anglickém jazyce. Kniha je k vypůjčení v Městské knihovně Holice a k prodeji v Kulturním domě Holice.
autor: Svetozar Majce, Libor Kubica a kol.   Kniha je bohatou obrazovou historií mezinárodních setkání v Holicích. Neopomíjí ani jarní setkání na Kamenci nebo v Horním Jelení, kam si rovněž mnoho návštěvníků našlo cestu. Publikace je malým nahlédnutím do historie - přes všechna možná omezení tehdejší doby se podařilo uspořádat několik…
autor: Pavel Hladík a Miloslav Kment   Zajímavě zpracovaná kniha o Holicích. Historie od roku 1336 do roku 2001. Obsahuje části: Holice na prahu jubilejního roku - základní informace o městě v současnosti, historie Holic v datech - seznam událostí v historii města, Kdo byl kdo - osobnosti Holic, vývoj…
autor: Lukáš Peška, Ladislav Formánek   Velmi pěkná publikace o návštěvě prezidenta republiky Václava Klause v Holicích a odhalení pomníku T. G. Masaryka. Popisuje první myšlenky, přípravy, výstavbu pomníku a poté vlastní návštěvu prezidenta. Kniha je uzavřena pohledem do roku 1922, kdy naše město navštívil prezident T. G. Masaryk. Publikace…
autor: Miloslav Kment   Brožovaná publikace o jménech holických občanů a o přezdívkách, pod kterými byli a jsou někteří lidé známí. Autora inspiroval adresář z 1924. Publikace je k zapůjčení v Městské knihovně KD Holice.
sestavil: Miloslav Kment   Publikace o Dr. Emilu Holubovi vydaná ke 100. výročí cestovatelova úmrtí. K zapůjčení v Městské knihovně KD Holice.
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds