• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Junák – český skaut, z. s.

svaz skautů a skautek ČR, středisko Dr. Emila Holuba Holice

Skauti v Holicích mají dlouholetou tradici. První zmínky o zdejším skautování se datují do roku 1920. Tehdy bylo celé skautské hnutí „v plenkách“. Přesto se skautování v Holicích ujalo a nepodařilo se jej rozbít ani zákazem činnosti v době 2. světové války, ani totalitnímu režimu, když jej po krátké činnosti roku 1950 rozpustil. Ani dvouletá činnost a její opětovné nedobrovolné ukončení v letech 1968 – 1670 nedokázalo zlomit sílu skautských ideálů, a proto byl junák po sametové revoluci v roce 1989 opět obnoven a stal se největší organizací pro děti a mládež v Československé a později i v České republice. V současné době má v České republice hnutí přes 50 000 členů.

V Holicích se současný počet skautů pohybuje okolo 60 lidí. Naše klubovna je umístěna v suterénu zdravotního střediska u kostela, kde máme celkem 3 místnosti. K dispozici jsou také chaty na Blažkovci, které celoročně využíváme pro různá setkání a výpravy. Máme nejmladší členy – chlapce (vlčata), dívky (světlušky), starší děvčata (skautky), středoškoláky (roveři a rangers) a také starší členy (oldskauty). Každému oddílu se věnuje minimálně jeden dospělý člověk, který je pro tuto práci odborně vyškolen a absolvoval alespoň vůdcovské, nebo čekatelské zkoušky v rámci skautského hnutí, ke kterým také patří absolvování zdravotnického kursu a s ním spojených zkoušek. Je třeba podotknout, že veškerá činnost je nevýdělečná a vedoucí nejsou žádným způsobem placeni. Jejich odměnou je radost z toho, že skautské ideály budou žít dál.

Další informace

 • Kontaktní osoba: Kristýna Sobolová
 • email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Naposledy změněno pátek, 28 červenec 2017 13:27

Galerie Obrázků

Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds