• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Český svaz chovatelů

Český svaz chovatelů - základní organizace Holice

Předseda : Aleš Valenta, tel.: 602 414 872, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vznik: v roce 1921 byl v Holicích ustaven holubářský spolek. V dalších letech se k holubářům přidávali chovatelé králíků, drůbeže, koz a ovcí. Po druhé světové válce ještě chovatelé okrasného ptactva, akvaristé a chovatelé kožešinových zvířat. Počet členů dosahoval až 150 chovatelů.

V roce 1978 členové rozhodli vybudovat chovatelské středisko,kde bude soustředěna veškerá činnost a organizována hlavně činnost výstavní. V září roku 1982 byla dostavěna základní budova střediska a posléze postupně dostavěny další budovy. Dnes je středisko plně využíváno hlavně k pořádání výstav drobného zvířectva a ve spolupráci s ČZS (Český zahrádkářský svaz) i k výstavám ovoce, květin a zeleniny. Slouží též k pořádání různých společenských akcí. V prostorách střediska je umístěna prodejna chovatelských a zahrádkářských potřeb plně využívána občany Holic a okolí.

Český svaz chovatelů v Holicích každoročně pořádá 7-10 výstav od místních a speciálních až po celostátní a mezinárodní. Výstavy navštíví ročně přes 2000 návštěvníků. Členové naší ZO se účastní výstav pořádaných ČSCH po celé republice a evropských výstav, kde dosahují vynikajících výstavních výsledků. (čestné ceny, evropský šampion a mistr Evropy).

Členové ZO Holice, kterých je v současné době (rok 2011) organizováno 42 ve dvou základních oborech (chovatelé holubů a chovatelé králíků a drůbeže), chovají následující počty chovných zvířat: 720 holubů, 120 králíků, 110 drůbež velká, 70 drůbež zakrslá, 30 kachen, 50 okrasné drůbeže, 15 perliček, 12 krůt, 20 ovcí, 65 nutrií, 120 okrasného ptactva a 10 morčat.

Kontakt na hlavní funkcionáře organizace:

Jednatelka ZO: Olga Frymlová, Na Mušce 1030, Holice, tel. 605 856 896, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Předseda odboru chovatelů holubů: Jaromír Kropáček, Dolní Ředice 75, tel. 466 923 643, 728 254 964

Předseda odboru chovatelů králíků a drůbeže: Matěj Pfeifer, Trusnov 39, Holice

Další informace

 • Kontaktní osoba: Aleš Valenta
 • Funkce: Předseda ZO
 • Telefon: 602 414 872
 • email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Naposledy změněno středa, 05 červen 2019 09:37

Galerie Obrázků

Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds