• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Radioklub

Radioklub OK1KHL Holice vznikl před více jak 50 lety a je v současnosti samostatným občanským sdružením s vlastní právní subjektivitou. Jeho aktivita byla v jednotlivých obdobích různá. V 60. letech byl klub velmi aktivní v amatérském vysílání. V 70. letech byl zase úspěšný v práci s mládeží. Radioklub byl v minulosti pořadatelem různých celostátních VKV aktivů, mistrovství republiky v telegrafii, víceboji i radiovém orientačním běhu.
Radioklub OK1KHL Holice patří k ne příliš velké skupině radioklubů, které po zániku Svazarmu a ústředních dotací nemají existenční problémy a svou aktivitu stále rozšiřuje. Stálý růst má i členská základna. Radioklub má i velké množství příznivců, kteří pomáhají především při organizování holických setkání.
Současné aktivity Radioklubu OK1KHL jsou velmi rozsáhlé. Protože po vynuceném rozchodu s AMK Holice v roce 2003 museli členové radioklubu opustit i vysílací středisko na Kamenci, které po desítky let budovali, se vysílací činnost v dalších 4 letech realizovala jen mimo Holice. Až koncem roku 2007 se situace změnila.

Každoročně od roku 1990 pořádá Radioklub OK1KHL již tradiční Mezinárodní setkání radioamatérů v Holicích. Tohoto setkání se v posledních letech zúčastňuje již více než 4000 radioamatérů jak z České republiky, tak z další desítky evropských zemí i ze zámoří. Pravidelně poslední víkend v srpnu se zaplní prostory kulturního domu, sportovní haly, sokolovny a všechna okolní prostranství těmi, kteří se chtějí dozvědět něco nového kolem radioamatérského vysílání, nakoupit si nová zařízení nebo alespoň získat doplněk ke stávajícímu. Někteří však přijedou jen proto, aby se setkali se známými hlasy z éteru, poznali je osobně a popovídali si. V roce 2009 to bylo již jubilejní 20. setkání. K této příležitosti byla vydána publikace "HOLICE - Mecca radioamatérů". Více o této publikaci se dozvíte na domovských stránkách Radioklubu OK1KHL Holice. Radioklub pořádá dále jarní Setkání uživatelů občanských radiostanic "CB" teď na Kamenci v areálu vlastního vysílacího střediska a přilehlého motokrosového depa. Tam se každoročně vždy v sobotu první víkend v měsíci května schází na 500 účastníků z celé republiky.

Výstavba vysílacího střediska Radioklubu OK1KHL na Kamenci dosti pokročila nejen vlastní aktivitou členů radioklubu, ale také díky finančnímu příspěvku města Holice a dotace Pardubického kraje. Ze střediska se už v roce 2007 zkušebně vysílá v závodech jak na krátkých, tak na velmi krátkých vlnách. Myšlenku zúčastnit se i nějakého většího závodu první realizoval Petr Boháček OK1BOA za asistence Libora Augustina OK1ALX. V polovině října 2007 přijeli na Kamenec a pustili se do intenzivních příprav antén. V neděli večer odjížděli do Prahy značně spokojeni. Následující víkend 27. a 28. října 2007 se totiž konal jeden z velkých celosvětových radioamatérských závodů v navazování spojení na velké vzdálenosti – 48 hodinový závod CQ WW SSB 2007. Volně přeloženo to znamená výzva (ke spojení) do celého světa fonicky (v mluvené řeči). Petr se rozhodl závodu zúčastnit jako sólo (jeden) operátor na všech (amatérských závodních) pásmech. Bezesporu patří velké poděkování Petrovi OK1BOA za to, že se až dobrodružně odvážně pustil do tak velkého závodu a odzkoušel tím možnosti opravdového závodního vysílání z Kamence. Od té doby se z nového vysílacího střediska soutěžně uskutečnily již tisíce spojení prakticky s celým světem.

Objekt vysílacího střediska. které tvoří sestava stavebních buněk, je prakticky před dokončením. Musí se ještě upravit vstupní chodba a zateplit společenská místnost. Jinak je vybaveno i pro zimní provoz, který se však omezuje z úsporných důvodů. I když buňky jsou kromě původní izolace ještě zatepleny jednou venkovní a jednou vnitřní izolační vrstvou, na trvalý provoz v zimním období je vytápění hodně drahé.

Jedno však středisku stále chybí a to anténní vybavení a výkonové zesilovače. V roce 2010 byl postaven čtvrtý anténní stožár a koncové zesilovače budou pořízeny dle finančních možností.

Klubový den ve vysílacím středisku na Kamenci je každé první a druhé pondělí v měsíci od 17 hodin cca do 23 hodin (podle zájmu). Naším záměrem je pravidelné setkání všech členů radioklubu. Je možné podiskutovat, uvařit si kávu, pohledat zajímavosti na internetu ( k dispozici několik PC + možnost bezdrátového připojení WIFI v celém areálu střediska). V pozdních večerních hodinách v tyto dny (21.30-22.30) pak probíhá celoroční závod A160. Za rok 2010 jsme se v kategorii SSB umístili na velmi pěkném 5. místě mezi asi 60 stanicemi, s daleko lepším technickým vybavením. Přivítáme rádi mezi námi i ty kteří nemají zájem o vysílání, ale mají zájem třeba o techniku, nebo si přijdou jenom "popovídat“.

*Samozřejmě mezi sebou rádi přivítáme i nové zájemce o tento druh ušlechtilé zábavy.*

Další informace

 • Kontaktní osoba: Jiří Kamenický
 • Funkce: Předseda
 • Telefon: 466 923 125
 • email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Naposledy změněno pondělí, 28 březen 2011 16:32

Galerie Obrázků

Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds