• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Dechový orchestr Kulturního domu města Holic

Dechový orchestr Kulturního domu města Holic je amatérské hudební seskupení, které navazuje na tradici dechové hudby ve třetím největším městě pardubického okresu, jež sahá až do 30. let 19. století. Největší rozmach tohoto tělesa nastal v polovině 80. let 20. století pod taktovkou dirigenta Jaroslava Kocourka. Od roku 2012 je uměleckým vedoucím ansámblu Bc. Ondřej Lisý, supervizorem pěvecké sekce pak Magdalena Vlasáková. Kapela hraje tradiční českou a moravskou dechovku, občas zabrousí i do světa operety či populární hudby. Speciální program je připravován pro období Vánoc. Orchestr vystupuje na poslechových koncertech, tanečních akcích, lázeňských kolonádách, městských či obecních slavnostech, přehlídkách dechových hudeb, pochodech, masopustních průvodech atd. Za dobu své existence kapela zavítala také do Polska, zemí bývalé Jugoslávie a díky družbě s FFW Blassorchester Frohburg pravidelně zajíždí rovněž do Německa.

Další informace

 • Kontaktní osoba: Ing. Josef Koška
 • Funkce: .
 • Telefon: 739 450 293
 • email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Naposledy změněno pondělí, 10 září 2012 13:56
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds