• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Oddíl stolního tenisu TJ Jiskra Holice

Oddíl stolního tenisu byl v Holicích založen 2.února roku 1972.V letech 1972-1985 působil v tělocvičně "U Novotných" a na čtyřech tréninkových stolech s velkým zájmem zde hrálo v některých sezónách až na 60 hráčů, především mládeže.
Následující roky našel oddíl “útočiště” v nářaďovně sportovní haly. Zde se probojoval “A” tým až do třetí celostátní ligy. Start ve 3.lize byl v těchto prostorách povolen pouze na jeden rok, pokud nenajde oddíl vhodnější prostory pro mistrovská utkání. V roce 2004 proběhla částečná dostavba městské sportovní haly, která řešila přístavbu hlediště, vnitřní úpravy pro holický Basketbalový všesportovní klub a přístavbu herny stolního tenisu. Slavnostní otevření (prakticky první vyhovující) herny stolního tenisu v Holicích s potřebnými parametry, které odpovídají i potřebám ligových soutěží, proběhlo v únoru 2005. Herna pro tři až čtyři stoly přinesla velký zájem o tento sport v našem městě. “A” tým se vrátil zpět do 3.celostátní ligy, odkud dokonce postoupil do 2.ligy (kterou v této sezoně 2010/2011 jako nováček hraje). Naši hráči patří v mužích i dorostu ke špičce kraje a již pravidelně se dostávají na mistrovství ČR jednotlivců. V současné době má oddíl 57 členů, z toho 27 je z řad mládeže (dorost, mladší žáci, přípravka). Hráči žákovské kategorie již nyní získávají velké úspěchy i ve starší věkové kategorii a jsou velkým příslibem pro budoucnost oddílu.Ligové soutěže lákají i diváky z Holic a širšího okolí a návštěvy těchto zápasů v počtu 60 diváků nejsou již žádnou vzácností. Širší veřejnost je informována o dění v oddílu i na oficiálních stránkách oddílu (odkaz je uveden pod článkem). Jedním z velkých úspěchů oddílu byl postup mezi 8 nejlepších týmu ČR v v Českém poháru v sezoně 2008/2009!!!                          Oddíl je pravidelným pořadatelem turnajů BTM mládeže, krajských a regionálních přeborů mužů, zahajovacích turnajů soutěží veteránů (ČMKV) za účasti hráčů až pěti zemí (rekordní účast – 263 hráčů!), místních, regionálních a krajských Olympiád škol, oddílových turnajů ale také jednoho ze tří celorepublikových turnajů kat. A s mezinárodní účastí (nejvyšší počet účastníků víkendových soutěží – 511 hráčů !), který docely svědčí budoucím mistrům ČR. Od roku 2004 se již třikrát podařilo vítězi či finalistovy našeho turnaje získat v následném M ČR titul mistra ČR v soutěži jednotlivců!

Více podrobností, včetně špičkových profesionálních fotografií, najdete na stránkach oddílu.

Další informace

 • Kontaktní osoba: Jiří Košťál
 • Funkce: předseda
 • Telefon: 721 758 755
 • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Naposledy změněno středa, 05 listopad 2014 10:12

Galerie Obrázků

Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds