Vytisknout tuto stránku

Tělocvičná jednota Sokol

Po téměř 50 letech obnovila se v Holicích činnost Sokola, který koncem trvání první republiky a počátkem roku 1948 měl téměř 800 členů. Dnes má Sokol v Holicích kolem 180 členů, převážná část je starších. Závodně se v této jednotě věnují dvěma sportům - nohejbalu a cyklistice.

Oddíl nohejbalu má 2 družstva žáků a 2 družstva dospělých. Družstvo dospělých hraje okresní soutěž, družstvo žáků se zúčastnilo i mistrovství ČR, kde obsadilo 5. místo. V oddíle cykloturistiky, který má necelých 20 členů, je velmi činná skupina Klubu historických kol. Má 9 členů, ale svými výkony patří mezi naše nejlepší cyklisty v ČR na historických kolech. V roce 2003 získalo 7 členů holického klubu na mistrovství ČR v Uherském Ostrohu celkem 12 medailí. Mistryní ČR na 1 angl. míli a ve vytrvalostním závodě na 11 km na plášťových kolech se stala Renata Svatošová, na druhém místě v obou závodech se umístila Květa Spitzerová, Jiří Valenta obsadil v závodech vysokých kol na 1 angl. míli a ve vytrvalostním závodě na 22 km shodně 2. místo, v jízdě elegance obsadil Miroslav Macků 1. a Jiří Valenta 2. místo, Květa Spitzerová obsadila 2. a Renata Svatošová 3. místo. Mezi závodníky nad 60 let obsadil Vladimír Moravec 1. místo, na 2. místě skončil V. Kyncl, oba na plášťových kolech ve vytrvalostním závodě na 22km. Karel Spitzer byl vyhodnocen na 1. místě za originální velocipéd.

Velmi aktivním oddílem Sokola Holice je i turistický oddíl, ve kterém se věnují převážně cykloturistice. Tento oddíl má kolem 60 členů a i když většina je starších, někteří i přes 70 let, zdárně absolvují nejméně jedenkrát měsíčně 40 až 60 km za odpoledne, ale i 90 km za celý den. Nezapomínají ani na návštěvy kulturních či historických památek a zájezdy do přírody, ať to jsou zájezdy např. do Prahy, na zámek Nové Hrady, či do okolí Hruboskalska.

Další informace

  • Kontaktní osoba: Lukáš Horský
  • Funkce: Starosta
  • Telefon: 736 600 424
  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Naposledy změněno pondělí, 04 květen 2015 14:40

Galerie Obrázků