• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Bohuslav Michalec

* 1934 - † 1994

Pan Bohuslav Michalec byl na Cenu mesta Holic nominován školskou komisí a některými bývalými kolegy jako vynikající pedagog a ředitel základní školy, který vychoval mnoho holických generací žáků. Zastupitelstvo města tuto nominaci schválilo tajným hlasováním.

V mládí jako sportovec pan B. Michalec aktivně provozoval gymnastiku, volejbal a atletiku. Byl vždy příkladným a platným závodníkem pro úspěchy sportovních oddílů, za které závodil. Proto ve své pedagogické kariéře učitele tělesné výchovy vždy velmi pěstoval vztah dětí ke sportování. I v mimoškolní činnosti v TJ Jiskra v práci cvičitele starších žáků tomu nebylo jinak.

Pan B. Michalec jako učitel byl velice zásadový, skromný, spravedlivý, pracovitý a tyto vlastnosti vštěpoval žákům, které učil. Pro jeho vynikající pracovní výsledky ve škole a výborné morální vlastnosti byl stanoven nejdříve zástupcem ředitele postupně na obou holických základních školách a později od školního roku 1981/82 do roku 1993/94 ředitelem základní školy v Komenského ulici.

Byl vždy dobrým rádcem kolegům, byl organizátorem neformálních setkávání učitelů a pracovníků ze všech škol v Holicích. Vždy mu šlo o spokojené učitele, protože Ti pak mohli podávat ty nejlepší výsledky.

Jeho bývalí kolegové na něho vzpomínají jako na člověka, který vždy uměl poskytnout pomoc nejen profesní, ale i lidskou. Byl vzorem pro kolegy a zejména pro žáky. Uměl podchytit vztah žáků ke sportu a uměl je získat pro reprezentaci školy. Sportování žáků - to byl jeho život. Při setkání se svými bývalými žáky jim dokázal najít ve svých ojedinělých zápisnících jejich sportovní výkony. Na počest jeho vynikající práci pro holický sport a zejména atletiku, byly závody v lehké atletice školních družstev, které pořádá každoročně DDM (letos již 49.ročník) s názvem „ O pohár DDM“ pojmenovány po jeho smrti jako atletické závody „O pohár DDM – Memoriál Bohuslava Michalce“. Jeho vynikající organizační schopnosti uplatnil jako člen krajského a také ústředního štábu Československých spartakiád.

Měl obrovský cit pro zapisování událostí a ve škole za sebou zanechal nádherně vedenou kroniku.

Jeho rodina mu byla nade vše. Velmi dobře vychovával svoji dceru, která jde v jeho šlépějích jako učitelka.

Bohužel pan B. Michalec zemřel těsně po oslavě svých šedesátých narozenin.

Proto tento vynikající člověk a občan , co pro holické školství a podporu sportování školních dětí v Holicích

Naposledy změněno středa, 26 červenec 2017 09:06
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds