• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

OTTMAR František

* 22. dubna 1902 v Novém Hradci Králové, † 30. září 1977 v Holicích. Městský důchodní, archivář a kronikář, holický patriot, upravovatel spolkových kronik, vlastivědný pracovník, činitel památkové péče a ochrany přírody Holicka, správce muzea, autor četných statí o Holicku a o Dr. Emilu Holubovi, aktivní člen družstva pro postavení divadla a Studentského spolku v Holicích, podílel se na budování a instalaci Památníku Dr. Emila Holuba, v roce 2003 po něm pojmenována jedna z ulic v lokalitě „Muška“

Další informace

 • Narozen: * 22. dubna 1902 v Novém Hradci Králové
 • Zemřel: † 30. září 1977 v Holicích
Naposledy změněno středa, 07 květen 2014 15:43
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds