• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

BEDNÁŘ František

* 27. ledna 1919 v Holicích, † 6. prosince 2007 v Holicích. Obchodní příručí, později příslušník četnictva, v roce 1950 propuštěn a zaměstnán v různých povoláních, muzejní pracovník, motoristický činovník, zakladatel a organizátor motokrosových závodů v Holicích a v Lokti, vůdčí budovatel motokrosového areálu „Poběžovická kotlina“ a autokempinku Hluboký u Holic, v éře „normalizace“ v roce 1970 odstraněn z veřejného života, po roce 1989 opět veřejný činitel, městský zastupitel, čestný občan města Holic (1999).

Další informace

 • Narozen: * 27. ledna 1919 v Holicích
 • Zemřel: † 6. prosince 2007 v Holicích
Naposledy změněno středa, 07 květen 2014 15:34
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds