• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Dobrovolný svazek obcí Holicka

Oficiální stránky Dobrovolného svazku obcí Holicka: http://www.holicko.cz

Ve vlnitém terénu východní části Pardubicka, který na severovýchodě ohraničují poslední výběžky Orlických hor a na jihozápadě planina postupně se táhnoucí k okraji Vysočiny, leží město Holice. Původně šlo o ves, náležející pod Chvojnovské panství (1336). Postupně obec vyrostla v městys a město, které se stalo již v polovině 19. století prvně městem okresním (znovu v letech 1949 – 1960), a tím také střediskovým místem spádových obcí. Není proto divu, že v posledních letech, kdy jsou budovány přirozené mikroregiony, se Holice staly centrem „Regionálního svazku obcí Holicka“ (založen 4. února 2000), který byl z administrativních důvodů od 21. března 2002 převeden na „Dobrovolný svazek obcí Holicka“.

Do zmíněného svazku vstoupily (v abecedním řazení) obce:, Býšť, Dobříkov, Dolní Roveň, Dolní Ředice, Holice, Horní Jelení, Horní Ředice, Chvojenec, Jaroslav, Ostřetín, Poběžovice u Holic, Radhošť, Trusnov, Týnišťko, Uhersko, Veliny a Vysoké Chvojno.

Jde ve většině případů o obce zemědělského charakteru, i když mnohde silně působí prvky průmyslu, lesního hospodářství či rozvoje cestovního ruchu. Všechny obce svazku mají dobře vybavené zázemí pro působení samosprávy a většinou se nacházejí na dobrých komunikačních spojích. Jde o sedmnáct obcí, které jsou a budou spojeny nejen zájmy hospodářskými, ale i vzájemnými kontakty a spoluprací v řešení samosprávných záležitostí, v informatice, v propagaci i dalších oblastech veřejného života.

Nezanedbatelnou okolností pro zmíněnou spolupráci je i to, že většina těchto obcí – s vyjímkou Dobříkova, Radhoště a Týnišťka – je začleněna do nového územního uspořádání správního obvodu „Obce s rozšířenou působností Holice“. Lze právem předpokládat, že tato okolnost posílí vzájemnou spolupráci v rámci svazku.

Mikroregion „Dobrovolný svazek obcí Holicka“ je velice bohatý na přírodní a kulturní zajímavosti, s množstvím dřevěných kostelíků a přírodních rezervací a to právě z důvodu , že jej tvoří výše uvedených 17 obcí. Je ideálním prostředím pro středně zdatné cyklisty a s návštěvou Afrického muzea dr. Emila Holuba v Holicích se stává přitažlivým turistickým cílem.

zdroj: www.holicko.cz

Naposledy změněno pátek, 12 květen 2017 11:22
Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds