• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Zámek Častolovice

Renesanční zámek z let 1588-1664.

Dějiny zámku Častolovice sahají až do 13. století, kdy v údolí na soutoku řeky Bělé a Kněžny stála vodní tvrz. Ta byla vybudována na mohutných dřevěných pilotech uprostřed vodní hladiny. Části těchto vodních ploch se dochovaly až do 17. století, kdy byly využívány pro chov ryb. Rodina Oprštorfů v letech 1588 až 1615 přestavěla tvrz na renesanční zámek.

Obraz z roku 1696, který je vystaven ve vstupní místnosti zámku, podává představu o jeho původní velikosti. Tvořily jej dva k sobě přilehlé čtvercové dvory o celkovém půdorysu cca 120 x 60 m. Tak vzniklo nádvoří zámku a hospodářský dvůr. Obytná část se nám dochovala dodnes. Za hospodářským dvorem byly umístěny sádky a rybárna. Před zámkem se rozkládala zahrada se záhony v pravidelných tvarech. V blízkosti stál mlýn s náhonem dlouhým více jak 1km, zahradní domek a prádelna. Za řekou stál pivovar, pálenka, špitál s kaplí a důchodem.

Do dnešní doby se z těchto budov zachoval jen pivovar, zbytek pálenky a prádelna.

Další informace

Galerie Obrázků

Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds