Úvod > Infocentrum > Aktuality > 2023 > Nedostatečně identifikovaní vlastníci v katastru nemovitostí

Nedostatečně identifikovaní vlastníci v katastru nemovitostí

25. 8. 2023

Sdílet Facebook Twitter

Vážení spoluobčané,

katastr nemovitostí slouží nejen potřebám státu, ale především vlastníkům nemovitostí. Bohužel stále obsahuje řadu chyb. Kvůli tomu dnes existuje mnoho nemovitostí, u nichž buď není zapsaný žádný vlastník, nebo u něho některý z podstatných údajů chybí. Velkou většinu těchto nemovitostí tvoří pozemky. Největší podíl v současné době zaujímá orná půda a lesní pozemky, nejnižší pak chmelnice. V seznamech lze nalézt i rodinné nebo bytové domy, chaty a garáže. Na pozemcích s nejasným vlastníkem je obtížné stavět vodovody, kanalizaci, cyklostezky a další podobné veřejně prospěšné stavby.

Upozorňujeme na blížící se konec zákonné lhůty (1. ledna 2024), do kdy se vlastníci nemovitostí mohou přihlásit o svá práva.

ÚZSVM ve spolupráci s Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním zveřejňuje seznam těchto nedostatečně identifikovaných vlastníků na svých webových stránkách www.uzsvm.cz. Doporučujeme vám proto, abyste se do tohoto seznamu podívali, zda náhodou vám nebo vašim předkům nepatří nějaká nemovitost.

 

Seznam nedostatečně identifikovaných vlastníků můžete nalézt i zde<<.