• Informace z úřadu pro občany
  Informace z úřadu pro občany

  My zaměstnanci městského úřadu v Holicích se snažíme zveřejnit co nejvíce informací, které vám usnadní vyřizování vašich úředních záležitostí. Jsme zde pro vás.

 • Vítejte ve městě Holice
  Vítejte ve městě Holice

  Město Holice je přirozeným centrem východní části okresu Pardubice. Nalézá se při hlavní silnici mezi Hradcem Králové a Svitavami.

 • Holice, místo pro vaše podnikání
  Holice, místo pro vaše podnikání

  Nízké provozní náklady, vysoká míra lidí v produktivním věku, blízkost větších měst a dopravní dostupnost jsou šancí pro vaše úspěšné podnikání v Holicích.

 • Informace pro rodiče a děti
  Informace pro rodiče a děti

  V sekci pro děti a mládež naleznete informace databázi škol na území Holic, jak trávit čas a zaměříme se také na současné problémy mladé generace.

 • Hledáte zábavu v Holicích?
  Hledáte zábavu v Holicích?

  Navštivte muzeum Dr. Emila Holuba, nebo si vyberte některé atraktivní tipy na výlet do okolí. Holicko je klidné a bezpečné místo pro váš odpočinek.

Zpět na výpis kategorie

Český zahrádkářský svaz

Organizace svazu zahrádkářů v Holicích trvá již 50 let. Její členové hlavně z řad přídomních zahrádkářů, později i osadníků, se věnují hlavně ovocnaření. V posledních letech se roršířilo pěstování rezistentních a tolerantních odrůd jádrovin, t.j. takových odrůd jabloní a hrušní, které se nemusí chemicky ošetřovat proti padlí a strupovitosti.
Pro své členy i zájemce z řad občanů města pořádá výbor ZO čtyři členské schůze s přednáškami na různá zahrádkářská temata a dva zájezdy. Letos například (rok 2006) jsme byli na jarní Floře Olomouc a v srpnu pojedeme na exkurzi do VÚ ovocnářského Holovousy a ke Kocmanům do Mnichova Hradiště.
Rádi ve svých řadách přivítáme každého, kdo si stále ještě rád vypěstuje zeleninu a ovoce na své zahradě místo kupování  v obchodech a supermarketech. Ta chuť vlastnoručně vypěstované meruňky nebo broskve utržené právě ze stromu se nedá s ničím srovnat.

Facebook

reklama01reklama03reklama04reklama05reklama06epusa1ds