Cookie Consent by Free Privacy Policy website Bohuslav Horák | Holice | město neznámé energie

Bohuslav Horák

Sdílet Facebook Twitter

Horak Bohuslav

* 22. května 1954 v Pardubicích

Architekt a designér, výrazná osobnost současného českého i evropského designu a architektury. Účastník četných domácích i zahraničních výstav, nositel mnoha ocenění. Žije od narození v Holicích s přestávkami působení v Praze.

V roce 1980 dokončil studium architektury a interiérového designu na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze. O sedm let později spoluzaložil legendární designérskou skupinu Atika, která se záhy zařadila mezi hlavní evropský postmoderní proud 80. let. Od roku 1993 intenzivně spolupracuje s německou společností Anthologie Quartett a vytváří pro ně řadu úspěšných designových produktů určujících osobitý styl společnosti.

V roce 2012 začal společně se sochařkou a sklářskou výtvarnicí Vladimírou Klumpar nový projekt. Pod značkou M.O.M "moje objektové múzy" vytvářejí novou řadu osvětlovacích skleněných interiérových objektů. V tomto roce začíná aktivně spolupracovat se sklářskými firmami Rűckl Crystal a.s., Bomma, Prager Kunstsalon a od roku 2013 s galerií Křehký, Prague Kabinet a Time Art Avantgardesign v Německu. V roce 2014 rozšiřuje spolupráci s firmou Moset.

Účastní se prestižních autorských i společných výstav v renomovaných galeriích – Binnen v Amsterodamu, Jannone v Miláně , Dadriade Roma, Ferrero 1947 Turin, Moss Gallery New York, Limn San Francisco, Unica Las Vegas atd. Jeho díla jsou dražena v uměleckých aukčních síních - Christie´s New York. Jeho díla jsou pravidelně publikována doma i v zahraničí a v mnoha odborných časopisech a knižních publikacích, je zastoupen v muzeích i soukromých uměleckých sbírkách.