Cookie Consent by Free Privacy Policy website Leoš Hlaváček | Holice | město neznámé energie

Leoš Hlaváček

Sdílet Facebook Twitter

Hlavacek Leos

* 30. října 1963 v Pardubicích

Reprezentant ve sportovní střelbě (střelba na skeet), trojnásobný účastník olympijských her (1988, 1992, 1996), mistr světa a Evropy, držitel medailí z vrcholových střeleckých soutěží. Do svých 14 let žil Leoš Hlaváček v Holicích.

S brokovou střelbou začínal poměrně pozdě, v sedmnácti letech na střelnici v Pardubicích. Následně byl vybrán mezi talenty tehdejší RH Brno a dobrými výsledky se prosadil do juniorské reprezentace ČSSR. V letech 1982–1984 absolvoval základní vojenskou službu v RH Brno a získal svou první medaili z  ME. Poté pokračoval v Brně v resortním sportovním centru MV ČR. V roce 1997 se stal členem ASD Dukla Hradec Králové. Byl účastníkem LOH 1988 v Soulu, LOH 1992 v Barceloně a LOH 1996 v Atlantě. 

Střelec brokové disciplíny skeet Leoš Hlaváček byl v reprezentaci od roku 1982 a získal čtrnáct medailí. Jako jediný český střelec má tři tituly mistra světa. Všechny medaile, kromě juniorského stříbra, jsou z týmových soutěží. Za devatenáct let věrných služeb v armádě ČR získal meč pro Rytíře armádního sportu.