Úvod > Město a úřad > Městský úřad > Odbor dopravy > Systém parkování

Systém parkování

Sdílet Facebook Twitter

Provozovatelem parkovacího systému je Město Holice, které zajišťuje provoz po technické a organizační stránce, tržby za parkování jsou příjmem města. Primárním účelem zavedení parkovacího systému není tvorba zisku, vybrané prostředky jsou použity ve prospěch občanů, zejména na investice města do oprav komunikací a chodníků. Za parkovací místa v zónách vybavených parkovacími automaty (celkem 4 ks) je možné platit jak mincemi, tak prostřednictvím mobilní platební aplikace umožňující placení parkovného v systému tzv. chytrého parkování.

V Holicích za parkování zaplatíte mobilem

Za parkování můžete v Holicích od 1. ledna 2021 zaplatit pomocí mobilní aplikace. Tak už nehledejte drobné a pojďte to vyzkoušet. Stáhněte si zdarma aplikaci Smart4City Parkování z Google Play a uvidíte sami, jaké výhody to přináší.

Platba na dálku

Běhat k parkovacímu automatu kvůli prodloužení doby parkování je s naší chytrou aplikací minulostí. Zaplatit za parkování s ní můžete na dálku, třeba z kavárny nebo ordinace u lékaře.

Aplikace vás navíc sama upozorní na končící dobu parkování.

Nehledejte drobné

Potřebujete zaparkovat na placeném parkovišti, ale nemáte drobné do parkovacího automatu? To vůbec nevadí. Díky naší aplikaci už drobné nebudete potřebovat. Platbu lze provést jednoduše pomocí mobilního telefonu.