Cookie Consent by Free Privacy Policy website Nebezpečné odpady | Holice | město neznámé energie
Úvod > Město a úřad > Odpadové hospodářství > Nebezpečné odpady

Nebezpečné odpady

Sdílet Facebook Twitter

Jak mohu jako občan zlikvidovat nebezpečné odpady?

Nejčastěji se setkáváte se situací kdy je nutné zlikvidovat nebezpečné odpady (př. barvy, laky, rozpouštědla, oleje), velkoobjemové odpady (např. nábytek, koberce), různá elektronická zařízení (např. baterie, televizory, ledničky, mrazáky, žárovky).

Tyto odpady mohou občané města Holic zcela zdarma odevzdat k řádné likvidaci na sběrný dvůr, ul. Puškinova, který provozují Technické služby Holice.

Jak mohu jako právnická nebo fyzická osoba oprávněná k podnikání zlikvidovat nebezpečný odpad?

Právnické osoby a fyzického osoby oprávněné k podnikání mohou systému svozu a likvidace odpadů na území města Holic využívat pouze na základě smlouvy, kterou uzavřou s firmou ODEKO a.s.

V případě, že tato firma nechce využívat jejích služeb, je i tak povinna předávat odpady pouze osobě oprávněné k provozování zařízení k využívání, odstraňování, sběru nebo výkupu odpadů (např. řízené skládky).

Kde, s kým a kdy můžete tuto situaci řešit?

Osobně na odboru životního prostředí Městského úřadu Holice, Holubova 1, ve 2. nadzemní podlaží, v úřední dny, v ostatní dny tamtéž po předchozí domluvě.

Dále můžete využít elektronickou podatelnu pro podávání a žádosti opatřené zaručeným elektronickým podpisem a e-mailovou adresu odborného referenta ve tvaru příjmení@mestoholice.cz.

Ing. Vlastimil Zrůst