Cookie Consent by Free Privacy Policy website Městský stadion | Holice | město neznámé energie

Městský stadion

Sdílet Facebook Twitter

Stadion – okruh s tribunou

Městský stadion byl otevřen 28. června 1959 okresní spartakiádou, na které téměř 4 000 diváků vidělo 3 400 cvičenců. Z původně velkorysého záměru velkého sportovního areálu bylo dokončeno pouze travnaté fotbalové hřiště a atletická dráha.

V roce 2016 začal projekt rozsáhlé revitalizace, která je prozatím u konce. Stavba byla zahájena v červenci 2018. První významnou část tvoří vodohospodářské prvky, především vybudování systému dešťové kanalizace, na který navazuje systém závlah. Druhou částí stavby bylo vybudování atletických prvků, nejen pro atlety, ale i pro hasiče. Nemalé investice šly i do inženýrských sítí, komunikačních a zpevněných ploch. Místo původní škváry má stadion novou tartanovou dráhu, opravenou malou tribunu, nová zábradlí, kiosek. Na jižní straně je odtěžený i původní divácký val a přibylo nové zavlažování na dešťovou vodu. Na atletickém stadionu vznikla také 750 m dlouhá a 3 metry široká asfaltová dráha, která vede kolem obou fotbalových hřišť.

Do budoucna pak město chystá i opravu fotbalových kabin a uvažuje i o získání dotace na vybudování workoutového a parkurového hřiště v areálu sportoviště. V plánu je taky doplnění stadionu o nové parkovací plochy.

Atletická dráha, in-line dráha i další aktivity jsou pro veřejnost volně přístupné. Obě travnatá hřiště jsou však vyhrazena pro zápasy a tréninky SK Holice. Stadion má vybudované zázemí pro jednotlivá družstva – šatny a hygienická zařízení.

V areálu městského stadionu se nachází workoutové hřiště, které bylo otevřeno v roce 2022. Workout je vhodný pro všechny, kteří si chtějí zacvičit venku s využitím vlastní váhy těla.

Správce stadionu

Radek Machatý
tel.: +420 724 362 899

Zobrazit obrázek: Stadion – tribuna
Stadion – hlavní budova
Stadion – barevná tribuna
Stadion – sedačky
Stadion – dráha
Stadion – tabule
P7141065 (2)
P7141068 (2)
P7141073 (2)
P7141076 (2)
P7141084 (2)

Více informací najdete zde: