Sportovní hala

Trasa: Od Holuba k Malichovi
Stanoviště: Karel Malich

Sdílet Facebook Twitter

Městská sportovní hala

Stavba Sportovní haly začala v červenci 1980 na místě bývalého sokolského cvičiště navazujícího na Sokolovnu. Rozpočtové náklady se vyšplhaly na 5 miliónů korun a slavnostní otevření se uskutečnilo 27. srpna 1984. Po dvaceti letech prodělala Sportovní hala rozsáhlou přestavbu na halu s hledištěm a její stávající rozměry jsou 49 × 10 m. Již 1. července 2000 ale město ve Sportovní hale zřídilo jako novinku horolezeckou stěnu. Hala slouží řadě sportovních klubů, školám i veřejnosti. Hraje se v ní basketbal, nohejbal, volejbal či fotbal. Její součástí je také herna stolního tenisu.

Hřiště Na Lipáku

Za Sportovní halou se rozkládá venkovní hřiště. Podle lip srdčitých, oddělujících areál od Holubovy ulice, nese název Na Lipáku a tvoří ho multifunkční hřiště z roku 2020 a dva antukové kurty na nohejbal a volejbal.

Hřiště Na Lipáku se nachází, stejně jako Sportovní hala, na místě někdejšího sokolského cvičiště. Na něm se odehrály nejen sportovní, ale také kulturní a společenské akce – například hospodářsko-živnostenské výstavy, sjezd zemědělců, dožínky, lunaparky nebo cirkusová představení. Za hřištěm před potokem, na místě dnešního bytového domu čp. 792, vybudovali holičtí Sokolové požární nádrž, která ovšem sloužila hlavně ke koupání a bruslení.

Galerie

Zobrazit obrázek: Při Mezinárodním setkání radioamatérů se ve Sportovní hale koná malý veletrh
Nohejbalový turnaj
Hlediště po přístavbě
Herna stolního tenisu
Část hřiště Na Lipáku před opravou
Oprava hřiště Na Lipáku a budování multifunkčního hřiště
Oprava hřiště Na Lipáku a budování multifunkčního hřiště 1
Oprava hřiště Na Lipáku a budování multifunkčního hřiště 2
Multifunkční hřiště Na Lipáku
Výstava za Sokolovnou, na kterou navazovalo hřiště
Hospodářská výstava na sokolském hřišti
}