Cookie Consent by Free Privacy Policy website Symboly a identita města | Holice | město neznámé energie
Úvod > Život ve městě > O městě > Symboly a identita města

Symboly a identita města

Zobrazit obrázek: Holice Znak

Znak města

Znak města tvoří zlato-modře polcený štít, v jehož pravém poli vyniká ze spodního okraje stříbrná kvádrovaná studna s dřevěným okovem přirozené barvy. Vlevo vyniká z levého okraje štítu na černé skále stříbrná kvádrovaná budova s černými dveřmi a třemi (2, 1) okny a červenou valbovou střechou s jednou viditelnou zlatou makovicí, z níž vyrůstá stříbrná kvádrovaná věž s jedním černým oknem, červenou valbovou střechou a dvěma zlatými makovicemi.

Více informací

Zobrazit obrázek: Vlajka Města Holic

Prapor města

Prapor města tvoří žluto-modře šikmo dělený list. Ve žlutém poli šikmý černý pruh vycházející ze sedmé osminy žerďového okraje do sedmé osminy horního okraje listu. V modrém poli šikmý bílý pruh vycházející ze druhé osminy dolního okraje do druhé osminy vlajícího okraje listu. Poměr šířky k délce listu je 2:3.

Více informací

Zobrazit obrázek: Hlavni_png

Identita města

Svou identitu nemají pouze fyzické osoby, ale také osoby právnické (společnosti, instituce). Taková identita se nazývá korporátní a jedná se o soubor prvků (logotyp, fonty, ikony) s jednotným vizuálním stylem. Díky nim lidé snadno identifikují danou společnost a zároveň se s ní ztotožní její zaměstnanci/členové. Ne jinak je tomu v případě měst.

Více informací